WYSIWYG Web Builder
www.jagdforest.cz    ©Jagdforest s. r. o.    2014    Všechna práva vyhrazena.    jagdforest@seznam.cz    Správa a aktualizace webu: Ing. Pavel Kocurek, Ph.D.

WINCHESTER SX3 FLANIGUN SIGNATURE
Winchester Super X3 Flanigun Signature (dnes Red Performance) je exhibiční provedení brokového automatu SX3. Zbraň je úžasně rychlá a výkonná. Jedná se o nejrychlejší brokový automat na světě; 12 ran je vystřeleno za 1,297 s !!! S touto zbraní bylo dosaženo několika dalších světových rekordů. Tuto zbraň proslavil americký exhibiční střelec Patrick Flanigan, který překonal svůj rekord 12 ran za 1,442 s na výše zmíněný. Toto provedení zbraně odešlo z amerického trhu s odchodem Patricka Flanigana od společnosti Winchester, ten dnes střílí za Mossberg. Nicméně pro evropský trh je zbraň dostupná, střílí s ní za Winchester Raniero Tesla. Ikdyž se jedná o amerického výrobce zbraní, zbraň je vyráběna v belgii zbrojovkou FN. SX3 se vyrábí v provedení na 3, 5 nebo 8 ran, ale kapacitu lze zvýšit prodloužením zásobníku. Dostupné ráže jsou 12/76, 12/89 a 20/76. Můj kousek je pětiranný v ráži 12/76.

Co všechno lze s touto zbraní trefit lze nalézt na www.youtube.com.

Přebíjení se děje odběrem plynů z hlavně pomocí aktivního pístu, který zmenšuje zpětný ráz. Větší počet ran není nějak cítit. Zbraň se dodává se dvěma písty pro sportovní a loveckou střelbu. Výměnná zahrdlení jsou typu Invector Plus od firmy Briley.

Jedná se o úžasnou zbraň pro zablbnutí na střelnici i pro lov ptactva (pozn. kvůli lovu kachen jsem si tuto zbraň pořídil, protože má zkoušku na ocelové broky). Jde o vynikající zbraň na Trap. Ale na závod vás s ní na střelnici nepustí kvůli pravidlům. Zbraň vyhazuje náboje mírně dopředu a daleko. Zbraň je spíše lehčí, úžasně vyvážená. Váha je 3,3 kg.

Zbraň lze rozebrat téměř do posledního šroubku. Je jednoduchá a vše do sebe intuitivně zapadá. Je ale velmi vhodné a někdy nutné mechanismu vždy po vystřílení většího množství nábojů řádně vyčistit. A to zejména okolí pístu a závěrového mechanismu. To je oprotí klasické kozlici trochu nevýhoda, ale za požitek ze střelby to stojí.

Rád chodím na střelnici s touto zbraní na americký trap. Když se mi dařilo, ze 4 rund po 25 holubech jsem měl pokaždé přes 20, někdy i 23-24. Používám střelivo ráže 12/70 Hull Sovereign 24 g a 28 g 2,41 mm a Sellier Bellot Super Parcours 28 g 2,5 mm.

Co se týče lovu, zbraň nosím pouze na kachny obvykle ve spojení s 3/4 zahrdlením. Používám střelivo 12/70 Rottweil Special 36 3,5 a 3,7 mm.

Zbraň je k dispozici k nahlédnutí, v případě zájmu po dohodě i k střelbě na holuby na střelnici. Zbraň lze u nás objednat. Cena začíná na cca 32000 Kč v závislosti kurzu a provedení (pažba ořech, plast, plast camo nebo recenzovaný model).